Умови користування

Умови користування сайтом www.blablacar.com.ua останній раз редагувалися 13 січня 2016 року.

Загальні умови користування

1.1 Сфера застосування та визначення

Послуги на цьому сайті надаються Comuto SA, компанією зі статутним капіталом 106,752.20 Євро, що зареєстрована у Франції під номером RCS Paris 491904546, далі іменованої як Comuto. Зареєстрований офіс Comuto знаходиться за адресою: 84 avenue de la République, 75011 Paris, France.

Дані умови поширюються на послуги, що надаються на сайті www.blablacar.com.ua, іменованому далі як “Сайт”.

Терміни та визначення:

 • “Спільна поїздка”: означає спільне використання транспортного засобу для поїздки водія з пасажиром, який робить внесок, у покриття витрат на таку поїздку.
 • “BlaBlaCar”: означає ComutoSA, компанія, що управляє сайтом для організації спільних поїздок, його партнерами чи групами або ж пов’язаними з ним компаніями.
 • “Умови”: означає ці Загальні умови користування, а також Кодекс поведінки і Політика конфіденційності.
 • “Внесок”: сума, узгоджена між водієм та пасажиром щодо поїздки, яка виплачується Пасажиром як покриття витрат на таку поїздку.
 • “Водій”: користувач сайту, який пропонує спільну поїздку пасажиру за своїм маршрутом  для здійснення його перевезення в призначене місце і в призначений час в обмін на покриття витрат на таку поїздку.
 • “Користувач”: пасажир, водій чи будь-яка інша людина, що користується сайтом.
 • “Пасажир”: користувач, що прийняв пропозицію водія про спільну поїздку.
 • “Сервіс (або Послуги)”: відноситься до будь-якої послуги, що надається сайтом будь-якому користувачу.
 • “Сайт”: означає www.BlaBlaCar.com, www.blablacar.es, www.blablacar.it,www.blablacar.fr, www.blablacar.nl, www.blablacar.pt, www.blablacar.pl,www.blablacar.ru, www.blablacar.com.ua та будь-які інші сайти, що підтримуються чи експлуатуються BlaBlaCar, які пропонують подібні послуги, тому числі будь-які мікросайти чи суб-сайти, що працюють через ці веб-сайти (наприклад, “Порядок денний” і “Кампус”).
 • “Поїздка”: означає спільну поїздку, організовану й узгоджену водієм та пасажиром через Сайт.
 • “Обліковий запис користувача”: означає обліковий запис, створений користувачем на сайті для того, щоб користуватись послугами Сайту.
 • “Транспортний засіб”: означає транспортний засіб, запропонований водієм для спільної поїздки.

1.2 Прийняття умов

Ці умови поширюються і на будь-яке використання сайту. Користуючись Сайтом, користувач приймає ці умови в повному обсязі, навіть якщо він не створив обліковий запис користувача.

Доступ до Сервісу не дозволено, якщо умови не прийняті в повному обсязі. Користувач не може прийняти тільки частину умов. Всі Користувачі погоджуються дотримуватись умов Кодексу поведінки і дають згоду на обробку їх особистих даних у відповідності з політикою Конфіденційності.

Якщо Користувач не дотримується яких(ої)-небудь з Умов користування, BlaBlaCar залишає за собою право анулювати чи заблокувати обліковий запис Користувача, або ж призупинити доступ до Сервісу без попереднього повідомлення.

Дані умови спрямовані на формування прав та обов’язків користувачів по відношенню один до одного.

1.3 Зміна умов, Сайту і Сервісу

BlaBlaCar залишає за собою право змінювати Умови в будь-який час. Крім того, BlaBlaCar може змінювати або вносити правки в Послуги, що надаються через сайт, до функціональності сайту та/або його “зовнішнього вигляду” в будь-який час без попереднього повідомлення, не несучи відповідальності перед Користувачами.

Будь-які зміни на Сайті, в послугах або Умовах набирають чинності з моменту їх появи на сайті.

Вважається, що користувачі приймають будь-які зміни в Умовах, якщо вони користуються якими-небудь послугами Сайту після того як зміни з’явилися на Сайті. Зміни не поширюються на будь-які бронювання, які були зроблені до появи змін в Умовах.

2. Використання Сервісу

2.1 Обліковий запис користувача і точність інформації

Для того, щоб користуватися послугою, кожен користувач повинен створити обліковий запис і погодитись надавати особисту інформацію, запитану BlaBlaCar. Зокрема, користувачі будуть зобов’язані надати такі дані як: прізвище, ім’я, вік, дійсний номер телефону та адресу електронної пошти. Користування Сайтом заборонено особам, що не досягли 18-річного віку на момент реєстрації.

Користувачі погоджуються і підтверджують, що вся інформація, яку вони надають у BlaBlaCar при налаштуванні своїх облікових записів та у будь-який інший час, буде достовірною, повною і точною у всіх відношеннях. Користувачі також погоджуються, що будь-яка інформація, що надається до BlaBlaCar або публікується на Сайті щодо поїздок і транспортного засобу також є істинною, точною та повною.

BlaBlaCar не несе відповідальності перед будь-яким Користувачем за будь-яку неповну, неточну, що вводить в оману або неправдиву інформацію, що надається іншим Користувачем. BlaBlaCar не несе жодної відповідальності за будь-який прямий або непрямий збиток, нанесений Користувачу або третім особам, що виник в результаті використання Сайту або Послуг.

Якщо це окремо не узгоджено з BlaBlaCar, Користувач не може створювати більше одного облікового запису. Заборонено створювати облікові записи від імені іншої людини або з метою видати себе за неї.

2.2 Некомерційна діяльність і Статус BlaBlaCar

Сайт та Сервіс надають послуги виключно і строго для організації спільних поїздок водіїв та пасажирів в особистих цілях. Сервіс не може бути використаний для організації спільних поїздок з метою отримання прибутку або в будь-якому іншому комерційному чи професійному контексті.

Водії не можуть отримувати прибуток від будь-якої поїздки, організованої через Сайт. Внески, що роблять Пасажири, можуть бути використані лише для покриття витрат Водія на поїздку, але не для отримання прибутку Водієм.

BlaBlaCar залишає за собою право анулювати чи заблокувати обліковий запис будь-якого Користувача, який користується професійним (грузові, пасажирські чи приватні перевезення, таксі тощо) або службовим автомобілем, за умови, що Користувач отримує прибуток, користуючись послугами на нашому Сайті. У разі сумнівів, BlaBlaCar може попросити Водія надати копію свого свідоцтва про реєстрацію або інший документ, який доводить, що Водій може пропонувати поїздки в цьому автомобілі через наш Сайт, і не отримує від цього прибутку.

Водій не повинен надавати будь-яких додаткових послуг будь-якому Пасажиру для отримання прибутку (і Пасажир не може приймати такі послуги або просити про них), включаючи (без обмежень) доставку товару (вантажу, багажу, посилок, документів), час очікування, додаткові висадки та посадки, збір додаткових пасажирів (крім Пасажирів).

BlaBlaCar призначений виключно для пошуку попутників і не є транспортною компанією. Пасажир, який вирішив передати посилку, документи, вантаж або тварину з одним з водіїв на сайті бере на себе всю відповідальність за перевезення.

Всі поїздки, місця зустрічі (посадки Пасажирів) повинні бути завчасно узгоджені через Сайт.

Користувачі повинні розуміти, що несуть персональну відповідальність за будь-яке використання Сайту в комерційних або професійних цілях. Відповідальність BlaBlaCar, обмежується цими Умовами і, зокрема, BlaBlaCar не несе відповідальності щодо будь-якого порушення будь-якої угоди між Користувачами або порушення Користувачем цих Умов користування, включаючи випадки, коли Водій (порушуючи ці умови) пропонує комерційні або професійні послуги через Сайт. Користувачі повинні бути пильними й переконатися, що послуги надаються не на комерційній основі.

Враховуючи вищесказане, ми залишаємо за собою право в будь-який момент зупинити активність аккаунта водія, який публікує поїздки, які передбачають перевезення пасажирів у автомобілях, призначених, здебільшого, для перевозу вантажів, комерційного або професійного використання або в автомобілях, які можуть бути прирівняні до таких, наприклад: CITROEN JUMPER, FIAT DUCATO, FORD TRANSIT, HYUNDAI H-1, IVECO DAILY, MERCEDES SPRINTER, MERCEDES VITO, OPEL MOVANO, OPEL VIVARO, PEUGEOT BOXER, RENAULT MASTER, RENAULT TRAFIC, VOLKSWAGEN CARAVELLE, VOLKSWAGEN CRAFTER, VOLKSWAGEN MULTIVAN, VOLKSWAGEN TRANSPORTER, ГАЗЕЛЬ, MAN TRUCK & BUS і інші подібні.

У разі недотримання з вашого боку всіх або частини Умов користування сервісом, ви визнаєте і погоджуєтеся з тим, що BlaBlaCar може в будь-який час, без попереднього повідомлення, перервати або призупинити, тимчасово або постійно, надання вам всіх або частини послуг і припинити ваш доступ на Сайт (у тому числі, блокувати ваші облікові записи).

BlaBlaCar залишає за собою право приймати рішення про відновлення облікового запису, якщо достеменно переконається, що водій їздить на особистому автомобілі і не використовує сайт в комерційних цілях, в рамках професійної діяльності, з метою перевезення вантажу, багажу, отримання прибутку.

Статус BlaBlaCar

Ні BlaBlaCar ні Сайт не надають транспортних послуг або послуг з перевезення вантажу, посилок і документів. Сайт являє собою виключно інформаційну площадку, створену для взаємодії між Користувачами. Угода про спільне використання автомобіля укладається між водієм і пасажиром. BlaBlaCar не стає стороною будь-якого договору чи угоди між Користувачами, не відповідає ні по яким питанням та/або зобов’язаннями, що виникли у зв’язку з бронюваннями користувачів. BlaBlaCar не є і не буде агентом будь-кого з Користувачів.

Будь-яке порушення цих Умов призведе до негайного блокування облікового запису Користувача і накладенню на Користувача заборони на доступ до подальшого користування Сервісом.

2.3 Способи бронювання та оплати

BlaBlaCar надає безкоштовний сервіс, що дозволяє користувачам спілкуватися між собою з метою організації спільної поїздки.

BlaBlaCar –  це безкоштовний сервіс. Пасажир спілкується безпосередньо з Водієм з метою здійснення спільної поїздки, обговорюють умови (у тому числі обсяг багажу, можливість паління, можливість перевезенняі домашніх тварин, чи може бути включена музика в поїздці, та інші).

Користувачі погоджуються з тим, що за своєю природою, даний ресурс не є комерційним, в зв’язку з цим, ні Водій ні Пасажир не звертатимуться до BlaBlaCar по будь-яким аспектам угоди, як то відмова сторін від угоди, змін, що виникли в останній момент, неприбуття Водія або Пасажира або несплата внесків. Водій самостійно несе всю відповідальність за збір внесків з Пасажира та здійснює їхвиключно в ході поїздки. Стягнення передоплати заборонено.

BlaBlaCar не взаємодіє з будь-якою із сторін, не докладає і не буде робити жодних дій спрямованих на створення бронювання. Дане питання повністю вирішується між водієм і пасажиром.

Будь ласка, майте на увазі, що BlaBlaCar залишає за собою право вносити зміни в будь-які аспекти Сайту, та/або його Сервісів, в тому числі здійснювати додавання нових сервісів (у тому числі платних) або припиняти дії Сервісів. Відповідальність за ознайомлення з останньою версією цих Умов використання сервісу лежить на Користувачі.

2.4. Обов’язки Водія та Пасажира

Обов’язки Водія:

Водії погоджуються з тим, що вони зобов’язані:

 • Прибувати особисто на узгоджене місце на узгодженому транспортному засобі.
 • Негайно повідомляти кожного з Пасажирів про всі зміни, що стосуються Поїздки. Якщо один або більше Пасажирів здійснили бронювання, а Водій прийняв рішення зробити будь-які зміни в умовах Поїздки, Водій зобов’язаний зв’язатися з усіма Пасажирами, які бронювали місця у цій поїздці, і узгодити всі зміни з усіма Пасажирами.
 • Завжди виконувати умови Кодексу Поведінки.

Водій зобов’язаний чекати Пасажира протягом 30 хвилин в узгодженому місці посадки (при цьому Пасажир у свою чергу повинен бути пунктуальним).

Обов’язки Пасажирів:

Пасажири погоджуються з тим, що вони зобов’язані:

 • Прибувати особисто в узгоджені з Водієм місце і час.
 • Негайно повідомити Водія або BlaBlaCar якщо Пасажир вимагає скасування Поїздки.
 • Завжди виконувати умови Кодексу Поведінки.
 • Водій погоджується чекати на Пасажира протягом 30 хвилин в узгодженому місці посадки.
 • Оплачувати Внески Водієві.

Якщо пасажир, або водій порушать якісь із викладених в цьому документі умови або правила, BlaBlaCar залишає за собою право зберегти інформацію про таке порушення, опублікувати її або розкрити в он-лайн профілі Користувача, а також призупинити або припинити доступ Користувача на Сайт.

2.5 Страхування

Водій зобов’язується мати діючу на час Поїздки страховку ОСЦПВ (обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників), необхідну згідно з вимогами чинного законодавства України. Водій має право, але не зобов’язаний бути застрахованим або мати страхування автотранспортного засобу інше, ніж того вімагає законодавство України.

Водій повинен мати чинне водійське посвідчення і право на керування автотранспортним засобом, яке він використовує в Поїздці. Право на використання автомобіля може бути підтверджено Свідоцтвом про власності на автомобіль або довіреністю від власника на право керування автотранспортним засобом.

У зв’язку з тим, що водій не здійснює комерційну діяльність з перевезення Пасажирів, Водій не зобов’язаний мати будь-які ліцензії та/чи інші дозволи державних органів, окрім чинного водійського посвідчення. На вимогу Пасажира Водій зобов’язаний негайно пред’явити Пасажиру водійське посвідчення, поліс ОСЦПВ і документи на право керування автотранспортним засобом.

Водій зобов’язується використовувати тільки справний автотранспортний засіб. Водій відповідає за належний технічний стан автотранспортного засобу та можливу шкоду, заподіяну Пасажиру через несправність автотранспортного засобу в порядку та в обсязі, передбаченному чинним законодавством України.

BlaBlaCar вважає, що Пасажир, оплачуючи тільки витрати на саму Поїздку без прибутку для Водія є для цілей страховиків третьою особою, збиток якого покривається ОСЦПВ.

При цьому BlaBlaCar не перевіряє і не дає ніяких гарантій або запевнень щодо того, що відповідальність Водія покривається наявним у нього страховим полісом.

BlaBlaCar ні за яких умов не виступає в якості гаранта водійської майстерності Водія, технічного стану транспортного засобу, легальності його використання чи інших аспектів при Поїздці.

Більш детальну інформацію про страхування можна дізнатися з Закону Верховної Ради України від 01.07.2004 № 1961-IV “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”.

І це Виключно відповідальність пасажира переконатіся в тому, що Водій володієдіючим страховим полісом.

При цьому Водій на вимогу Пасажира повинен документально підтвердити, що його страховий поліс допускає перевезення людей і покриває збитки всім Пасажирам, яким може бути завдано в результаті будь-якої аварії або події.

І Водій і Пасажир інформовані про те, що у відшкодуванні шкоди в рамках умов некомерційного страхування їм може бути відмовлено, якщо страхова компанія вважатиме, що Водій займався або планував займатися отриманням прибутку з перевезення.

Водій не повинен брати з Пасажира, будь-якої плати, крім Внесків і не повинен отримувати будь-якого прибутку.

При цьому Водій зобов’язаний заздалегідь зробити калькуляцію своїх витрат (включаючи, але не обмежуючись витратами на ОСЦПВ, технічне обслуговування автомобіля, амортизацію, проходження технічного контролю, паливо та інші) і тим самим гарантувати, що весь необхідний з Пасажира Внесок покриває його витрати без привнесення прибутку.

Водій самостійно і за свій рахунок несе всю фінансову відповідальність, у тому числі і за виниклі в ході Поїздки збитки і витрати, в тому випадку якщо Водій отримує прибуток від Спільних поїздок або страхова компанія відмовляється від виплат, підстави за якими виникли в ході Поїздки. При цьому BlaBlaCar не несе жодної відповідальності перед Водієм чи перед Пасажиром.

BlaBlaCar залишає за собою право, в разі отримання запиту офіційних контролюючих органів, негайно призупинити дію облікового запису Користувача і розкрити інформацію щодо руху грошових коштів.

2.6. Вирішення суперечок між користувачами

BlaBlaCar надасть Користувачам площадку (сервіс), для вирішення спірних ситуацій он-лайн. Дана площадка не має юридичної сили і не може бути розглянута в якості третейського суду. BlaBlaCar не несе ніяких зобов’язань щодо організації процесу вирішення спірних ситуацій,  послуга з надання такого майданчика – добра воля BlaBlaCar і може бути припинена у будь-який час.

При цьому BlaBlaCar залишає за собою право утримати виплачену Пасажиром суму по спірній ситуації, до досягнення прийнятної для Водія та Пасажира угоди або виголошення офіційного судового рішення.

2.7. Підтвердження номера телефону

З метою підвищення надійності, уникнення помилок в номері телефону, кожен Користувач може перевірити та підтвердити номер свого мобільного телефону. Користувач може зробити це шляхом надання BlaBlaCar його номера мобільного телефону, після чого Користувач отримає SMS з 4-значним кодом, який може бути підтверджено на Сайті.

Дана послуга надається BlaBlaCar безкоштовно, Користувач сплачує лише послуги свого оператора мобільного зв’язку за відправлення SMS повідомлення.

Міжнародні поїздки та міжнародне бронювання

На Сайті доступне Міжнародне бронювання. Міжнародне бронювання означає Поїздку за межі України. Водій зобов’язаний гарантувати, що його страховка покриває зарубіжні поїздки.

Водій повинен також гарантувати, що його транспортний засіб відповідає всім діючим правилам і обмеженням, що застосовуються в іноземній державі – країні призначення Поїздки.

Водій самостійно несе відповідальність за відповідність його документів щодоправил в’їзду в країну призначення Поїздки і правил виїзду з України. Водій несе повну відповідальність за відповідність наявних у Пасажира в Поїздці речей правилам виїзду і з України та правилам в’їзду в країну призначення Поїздки.

3. Відповідальність

BlaBlaCar не є стороною угод між Водієм й Пасажиром і не несе відповідальності ні перед Водієм ні перед Пасажиром за будь-які збитки, що виникли в них внаслідок необережності BlaBlaCar.

BlaBlaCar не несе і не буде нести відповідальність за шкоду та/або збитки, що виникли внаслідок:

 • Надання Користувачем неточної або недостовірної інформації;
 • Скасування Поїздки Водієм або Пасажиром;
 • Порушення зобов’язань щодо сплати внесків (в рамках безкоштовного сервісу без бронювання);
 • Будь-якого обману, навмисного введення в оману чи невиконання обов’язків або порушення будь-якого з вище перелічених Умов Водієм або Пасажиром до, під час або після Поїздки.

BlaBlaCar не несе і не буде нести відповідальності будь-яким бізнесом через понесені ними збитки фінансового або економічного характеру, а так само не відповідає за будь-який прямий або непрямий збиток, втрату репутації, зрив угод, упущену вигоду, зниження очікуваної економії або зникнення можливості отримання прибутку, що виникли в результаті послуг, що надаються BlaBlaCar (у тому числі в результаті халатності BlaBlaCar або іншим чином).

Строк пред’явлення претензій будь-яким Користувачем до BlaBlaCar щодо Поїздок чи інших результатів використання сервісу становить 3 місяці з моменту виникнення події, що стала підставою претензії. У разі пропуску строку звернення, BlaBlaCar залишає за собою право не продовжувати і не відновлювати даний термін.

Враховуючи, що Водії зобов’язані мати діючу обов’язкову страховку на період Поїздки і, враховуючи, що завдання Сервісу BlaBlaCar обмежено виключно організацією взаємодії між Пасажиром і Водієм, Користувачі визнають, що викладені вище обмеження відповідальності BlaBlaCar є розумними.

4. Загальні положення

4.1. Призупинення або припинення доступу до Сайту

У разі недотримання з вашого боку частково або всіх Умов користування сервісом, ви визнаєте і погоджуєтеся з тим, що BlaBlaCar може в будь-який час, без попереднього повідомлення, перервати чи зупинити, тимчасово або постійно, надання вам всіх або часткових послуг і припинити ваш доступ на Сайт (у тому числі, блокувати ваші Облікові записи).

4.2. Інтелектуальна власність

Формат та зміст Сайту охороняються міжнародним правом, правом Великобританії і правом країни, на території якої розміщений і використовується Сервіс. Всі авторські та інтелектуальні права BlaBlaCar захищені і можуть ліцензуватися тільки нами.

Всі права відносно товарних знаків, що з’являються на Сайті, як зареєстрованих, так і не зареєстрованих на даний час, є захищеними (або будучи у власності BlaBlaCar, або використовуються ними за ліцензією, або на підставі іншої угоди з правовласником, або особою ним уповноваженою)

Цей веб-сайт або будь-яка частина цього сайту не може бути відтворена, дубльована, скопійована, продана, перепродана, або іншим чином використана в комерційних цілях без письмової згоди BlaBlaCar. Жодна зі сторін не має права систематично витягувати і/або повторно використовувати частини змісту Сайту без письмової згоди BlaBlaCar. Зокрема, використання даних, роботів або аналогічного збору й витягу даних для вилучення (один або кілька разів) для повторного використання будь-яких істотних частин цього Сайту строго заборонено.

4.3. Контент Сайту створений Користувачами

Розміщуючи контент на Сайті, Користувач явно дає BlaBlaCar дозвіл демонструвати контент на Сайті і використовувати його для інших підприємницьких цілей.

Користувач зобов’язується НЕ розміщувати на Сайті наклепницькі, що вводять в оману матеріали та повідомлення, або будь-який контент образливого змісту; НЕ розміщувати матеріали, які порушують права третіх осіб, включаючи права на інтелектуальну власність (наприклад, авторське право), НЕ розміщувати рекламні матеріали, які прямо не стосуються організації Поїздки.

Будь-яке таке розміщення буде вважатися таким, що суперечить політиці BlaBlaCar і BlaBlaCar матиме право негайно при виявленні такого роду матеріалів видалити їх з Сайту, а так само блокувати обліковий запис користувача. Також BlaBlaCar не несе відповідальності щодо змісту розміщених Користувачами матеріалів, і Користувач самостійно відповідає перед третіми особами, включаючи державні органи, а також Користувач буде нести особисту відповідальність за будь-який збиток або шкоду, що виникають в наслідок розміщення ним контенту на Сайті. При цьому Користувач зобов’язаний відшкодувати BlaBlaCar весь заподіяний розміщенням такого роду Контенту збиток.

5. Право і Правопорядок

Ці умови повинні регулюватись законодавством України і будь-які спори, що виникають у зв’язку з цими умовами, підлягають юрисдикції судів України.

Відвідуючи наш сайт, ви даєте згоду на використання нами cookie, щоб аналізувати та генерувати контент і рекламу з урахуванням ваших інтересів. Прочитайте нашу політику Cookie

Запропонувати поїздку