×

Безпека в дорозі

Допомагаємо вам насолоджуватись надійною поїздкою

Контрольний список для водіїв. Користуйтеся ним, що не забути ні про що перед поїздкою.

Документи

(мають бути при вас або у вашому авто)

Ваше авто

Погода

(особливо взимку)

Поїздки через кордон

Пам’ятка для пасажирів

Як пасажир, ви маєте повне право попросити водія показати, чи в нього є всі потрібні документи, зокрема технічний паспорт й актуальні водійські права. Не забудьте взяти з собою власний паспорт (чи інше посвідчення особи), а також закордонний паспорт, якщо ви їдете через кордон.

10 порад водіям для надійних і комфортних поїздок

 1. Не сідайте за кермо втомленими та робіть регулярні зупинки

  На сьогодні понад 50% водіїв віком від 18 до 24 років сідають за кермо втомленими, хоч втомленість водія — це одна з найчастіших причин фатальних ДТП. Пам’ятайте про це та робіть регулярні перерви на 15–20 хвилин кожні 2 години.

 2. Розмовляйте зі своїми пасажирами

  За розмовою вас не буде хилити в сон від нудьги, а поїздка пройде швидко та приємно.

 3. Користуйтеся ременями безпеки

  В авто обов’язково мають бути справні ремені безпеки, а пасажири завжди мають бути пристебнутими: як на передньому сидінні, так і на задньому. Кожний пасажир повинен мати окреме місце в авто й окремий ремінь безпеки.

 4. Дитина в авто

  Діти віком до 12 років повинні подорожувати в спеціальних автомобільних кріслах. Крісло для немовлят рекомендується прикріпити до заднього сидіння, обернувши його спинкою до переду авто.

 5. Дотримуйтеся дистанції

  Коли їдете на швидкості до 130 км/год, упевніться, що відстань між вами й авто попереду — не менше 90 м. Так ви встигнете пригальмувати, якщо трапиться аварійна ситуація. У поганих погодних умовах цю відстань слід збільшити в 2 рази.

 6. Не користуйтеся телефоном під час подорожі

  Користуючись телефоном за кермом, ви ризикуєте потрапити у ДТП. Навіть коли ви пишете чи читаєте повідомлення, ви не спостерігаєте за дорогою. Потурбуйтеся про те, щоб вас ніщо не відволікало від їзди.

 7. Алкоголь і наркотики

  Керування будь-яким транспортним засобом під дією алкоголю або наркотиків заборонено, адже ви ризикуєте власним життям і життям своїх пасажирів. Наприклад, під дією алкоголю погіршується зір і координація рухів, тому, якщо ви планували виїхати після вечірки – краще перенесіть поїздку.

 8. Керування авто вночі

  Зазвичай, водії втомленіші вночі. Це значно підвищує їх ризик потрапити в аварійну ситуацію. Не забувайте щогодини робити перерви для відпочинку від водіння.

 9. Керування авто під час дощу

  Низька видимість і слизька дорога під час дощу підвищують ризик втратити керування на дорозі. Знизьте швидкість, дотримуйтесь більшої дистанції між вами й авто попереду та ввімкніть ближнє світло фар.

 10. Керування авто в снігову погоду

  Коли на вулиці сніг, важливо їхати повільно та плавно, наче в авто немає гальм. Коли хочете зупинитися, перш ніж гальмувати, відпустіть зчеплення. Завжди пригальмовуйте заздалегідь перед поворотами і спусками.

  Як водій, ви несете відповідальність за своїх пасажирів та їхні життя. Окрім того, якщо ви вестимете авто відповідально, пасажири залишать про вас позитивні відгуки, і користувачі BlaBlaCar більше вам довірятимуть!

Пам’ятка для пасажирів

Щоб ваша спільна поїздка була ще комфортнішою та безпечнішою, нагадуйте водію робити регулярні зупинки та зосереджуватися на дорозі. І не забудьте пристебнутися!